Olomoucká diecéze Církve československé husitské

Olomoucká diecéze Církve československé husitské

Olomoucká diecéze Církve československé husitské

Bratr Tomáš Chytil (1977) pochází z Kojetína, v letech 1997 – 2003 studoval Husitskou teologickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor husitská teologie – psychosociální studia. V rámci přípravy pro duchovenskou službu vykonal průběžně praktickou část v Praze – Vinohradech za dohledu místního faráře Daniela Majera. Po ukončení vysokoškolského studia přijal dne 25. 10. 2003 v Kojetíně svátost kněžského svěcení a následně byl zařazen jako duchovní v náboženské obci Ostrava-Svinov. Od dubna 2004 tam byl ustanoven farářem, od listopadu 2005 byl pověřen administrováním náboženské obce v Ostravě – Polance.

Bratr Tomáš je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho oblíbenou hudbu patří Dream Theater, Nightwish, Ennio Morricone, Vlasta Redl. Knihy, ke kterým se rád vrací, jsou Bible, Mika Waltari – Egypťan Sinuhet, Herrmann Hesse – Siddhártha. V srpnu 2008 absolvoval pěší pouť do Compostely, tzv. francouzskou cestu ze Saint Jean Pied de Port. O deset let později do Santiaga de Compostely doputoval tzv. portugalskou cestou z Porta.V posledních letech se účastní duchovních cvičení vedených br. biskupem Šanderou v Brně, kde čerpá posilu pro svou službu. Snaží se aktivně sportovat a přes školní rok se s partou přátel týden co týden věnuje florbalu. Váží si dobrých mezilidských vztahů a pozitivně naladěných lidí, kteří nemají potřebu si něco dokazovat.

Biskupem byl zvolen na diecézním shromáždění konaném 30.5. 2020, biskupské služby se ujal ordinací a instalací během slavnostní bohoslužby konané v neděli 14. června v Husově sboru v Olomouci.

 

Kontakt :

tel.: 731210814

e-mail :  tomas.chytil@ccsh.cz